"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

”Micul pictor – totul are un început” – parohia Alessandria

Cu binecuvântarea Prea Sfințitului Părinte Episcop Siluan și sub oblăduirea Preacucernicului Parinte Vasile,  în Parohia Sfântul Ierarh Varlaam al Moldovei din Alessandria, proiectul ”Micul pictor – totul are un început” a ajuns la final de an școlar

Copiii au primit fiecare câte un tablou, neștiind modelul acestuia. Entuziasmul și truda lor observându-se în rezultatul final al lucrării. Le mulțumim copiilor cât și părinților pentru toată răbdarea și interesul dat în acest proiect.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3597160