"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Încheierea anului școlar catehetic la Parohia Sfântul Ierarh Grigorie cel Mare, Roma XIV

Prăznuirea Înălțării Domnului a marcat încheierea lucrării catehetice desfășurate în  acest an cu copiii înscriși la cursurile Școlii Parohiale ocrotite de Sfântul Ierarh Grigorie cel Mare al Romei. În cadrul Vecerniei unite cu Litia din ajunul praznicului, copiii au avut posibilitatea să dea răspunsurile la strană, urmând ca apoi să participe la momentul festiv în cadrul căruia Părintele Gabriel Apopei și responsabilii celor trei grupe de cateheză le-au înmânat diplomele de apreciere a efortului depus pe tot parcursul acestui an școlar catehetic, dosarele cu materiale didactice și daruri.

 

În încheiere, bucuria și emoțiile celor prezenți au continuat pe parcursul revederii fotografiilor surprinse cu prilejul diferitelor activități desfășurate împreună și a întâlnirilor memorabile de la începutul acestui an.

 

Copiii care aleg să își încununeze timpul liber petrecut în vacanță cu participarea la Sfânta Liturghie, vor avea posibilitatea să ia parte la un Program special de vacanță desfășurat în fiecare duminică. Din acest program nu vor lipsi jocuri mult așteptate ale copilăriei, fabule, ghicitori și alte surprize dedicate celor mici. Deasemenea copiii care nu au posibilitatea să-și îmbrățișeze bunicii în această vacanță, vor avea ocazia să petreacă clipe memorabile alături de Bunica parohiei în fiecare joi, la Seara de poveste.

 

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3597244