"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Achiziționarea terenului pentru biserica Parohiei din Legnago

Din mila lui Dumnezeu, prin mijlocirea Maicii Domnului, a Sf. Sf. Mc. Haralambie și a Sf. Mare Mc. Efrem cel Nou din Neamakri, ocrotitorii Parohiei Ortodoxe Române din Legnago, astăzi 10 Octombrie 2018, s-a semnat înaintea notarului, actul de vânzare-cumpărare pentru un teren în suprafață totală de 5803 mp, situat în orașul Legnago, în Provincia de Verona, pe care urmează să se construiască noua biserică parohială.

Dorim să menționăm faptul că valoarea terenului a fost stabilită la suma de 46.424 euro și a fost donată în întregime de către domnul Ion Lixăndroiu, enoriaș al parohiei noastre, căreia și pe această cale îi mulțumim!

Dăm slavă Bunului Dumnezeu pentru ajutorul dat până în acest moment și nădăjduim în mila Sa, pentru a duce la bun sfârșit lucrarea sfântă încredințată nouă!

Mulțumim de asemenea tuturor donatorilor, miluitorilor și binefăcătorilor care au înțeles importanța acestui proiect, l-au susținut și îl vor susține în continuare!

A consemnat Pr. Paroh Ilie Daniel

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3175487