"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Întâlnire protopopială Toscana II

Cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, marți 16 octombrie 2018, în Biserica Ortodoxă Română cu hramul "Sfântul Ioan cel Nou de la Suceava" din localitatea Siena, a avut loc ședința lunară protopopială, în cadrul căreia s-a săvârșit Acatistul Sfântului Ioan cel Nou de la Suceava.

După momentul de rugăciune Pr. Dragoș Pavel de la Parohia Ortodoxă Română "Învierea Domnului" din Massa, a susținut conferința cu titlul "Consecințe benefice ale unității naționale asupra unității bisericești", care face parte din seria comunicărilor dedicate Anului Omagial a "Unității de credință și de neam".

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3097949