"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Sfântul Maslu și lansarea CD-lui ,,De dorul tău, Maicuță“ la Villafranca di Verona

Cu ajutorul Domnului și cu  binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, am realizat înregistrarea CD-lui ,,De dorul tău, Maicuță“.

În data de 1 noiembrie, în biserica Parohiei Villafranca di Verona, am organizat un concert de cântări religioase, unde a fost prezentat și CD, cu participarea Coralei ,, Cântăm Domnului “ din Parohia Torino I, dirijor pr. Cristian Vasilescu și a grupului de copii de la noi din parohie.

Nădăjduim că acest buchet de pricesne și cântări închinate Maicii Domnului să ne apropie mai mult de Dumnezeu și Maica Lui, să ne dăruiască mai mult spor duhovnicesc tuturor, iar Maica Domnului să ne primească sub sfânt acoperemântul ei pe noi, pe toți!

A consemnat:

Preoteasa Viorica Ursachi,

Parohia Villafranca di Verona

 

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3041141