"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Turneu de colindă în Protopopiatul Lombardia 1

Pentru prima dată în Protopopiatul Lombardia 1 s-a organizat un turneu de colindă în 4 parohii, începând din 17 Decembrie până la sfârșitul anului. Parohiile participante au fost: Pavia, Lodi, Crema și Stradella. În fiecare parohie, pe rând, au fost așteptați colindătorii din celelalte parohii cu mare drag și alai de credincioși, fiind un moment de bucurie in amintirea frumoase tradiții a colindatului pe care fiecare o are in suflet in fiecare an de Nașterea Domnului.

Mulțumim preoților parohi care au promovat aceasta inițiativa in rândul credincioșilor și mulțumim lui Dumnezeu pentru ocrotirea ce ne-o revarsă din belșugul in proiectele ce unesc oameni dragi și aduc mângâiere și seamănă nădejde de mântuire!

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3185167