"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

"... Te rugăm, întru tot îndurate, Doamne: binecuvântează cununa anului ce a sosit cu bunătatea Ta."

(rugăciune la Te Deum de Anul Nou)

Bunul Dumnezeu a rânduit ca la început de an, în această perioadă binecuvântată dintre Nașterea și Botezul Domnului nostru Iisus Hristos, să punem început bun și pentru credincioșii din Isernia. În urma discuțiilor avute cu Episcopul din Isernia și Venafro, astăzi am primit cheile bisericii în care se va sluji pentru enoriașii din Isernia și localitățile învecinate, urmând ca în viitorul apropiat să fie semnată și convenția între Episcopia Ortodoxă Română a Italiei și Episcopia din Isernia și Venafro.

Dăm slavă bunului Dumnezeu pentru toate!

  Preot Constantin Bolohan, Lanciano și Isernia.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3185225