"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Liturghia Darurilor mai înainte Sfințite cu tinerii Nepsis

Vineri, 22 Martie, la Parohia Nașterea Maicii Domnului- Roma 2, s-a săvârșit Liturghia Darurilor mai înainte sfințite, pentru și  împreună cu tinerii Nepsis. Într-o atmosfera de pace, creată și de lumina lumânărilor, tinerii s-au întâlnit în rugăciune, o parte din ei dând și răspunsurile la strană. Au fost momente de bucurie și comuniune care au continuat cu o mică agapă la care fiecare dintre ei a contribuit.

Astfel de momente sperăm să ne ajute să  învățăm a sta și a comunica cu Dumnezeu, cu noi înșine și cu ceilalți. Cu nădejdea că vom mai trăi astfel de clipe, zicem cu toții: Slavă Ție Doamne, Slavă Ție!

 A consemnat Dănuț V.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3177688