"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Întâlnire preoțească în Protopopiatul Triveneto II

Cu ajutorul lui Dumnezeu, luni, 15 aprilie, în cadrul Parohiei Sfântul Ilie Tesviteanul din Verona a avut loc ședința preoțească a Protopopiatului Triveneto II. Ședința a fost prezidată de PC Părinte Protopop Gabor Codrea iar ordinea de zi a cuprins temeiuri legate de: reorganizarea și redistribuirea unor atribuții  în cadrul noii organizări administrative a protopopiatului; implicarea parohiilor în evenimentele culturale reprezentative din protopopiat (Festivalul Bucuriei, posibile conferințe etc.); alegerea și stabilirea unui cimitir pentru săvârșirea Pomenirii Eroilor din ziua Înălțării Domnului; susținerea concretă a activităților misionare și administrative inițiate de episcopia noastră; organizarea taberelor de vară; și, alte aspecte legate de practica pastoral-liturgică și modul în care s-ar putea îmbunătăți slujirea noastră împreună, în folosul comunităților pe care le păstorim și spre slava lui Dumnezeu.

A consemnat Pr. Daniel Stîngă

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3185256