"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Seară duhovnicească de comuniune și vindecare

Astăzi cu precădere se cuvine să-i aducem mulțumire Domnului pentru Seara extraordinară de rugăciune în care ne-am împărtășit și bucurat prin împreună slujirea în parohia noastră, Învierea Domnului din Trieste, a împletirii Tainelor Dumnezeirii pentru vindecarea și mântuirea poporului încredințat nouă, de Dumnezeu!

Am început seara duhovnicească prin Sfânta Liturghie a Darurilor, la care slujind în sobor și împreună cu aproape toți credincioșii noștri prezenți, ne-am Împărtășit cu Trupul și Sângele Domnului Hristos, iar imediat după am continuat serata prin slujirea Tainei Sfântului Maslu, la care s-a împlinit numărul soborului de șapte preoți și ne-am bucurat cu toții de Ungerea cea duhovnicească, spre Mântuirea noastră!

Am avut deosebita bucurie și onoare de ai avea în mijlocul nostru și sluji împreună pe vrednicii Părinți din cele două Protopopiate Tri-Veneto I și Tri-Veneto III, începând cu Părinții Protopopi Sorin Iustinian Deac și Avram Matei împreună cu Părinții Florin Cherecheș, Dumitru Crețan, Serghei Calmiș, Ioan Grigore și Constantin Eusebiu Negrea-subsemnatul.

Aducem astfel mulțumiri tuturor, din profundul inimilor noastre, și-l rugăm pe Domnul care vine spre Pătimire și Înviere să ne izbăvească de boli, de primejdii și de patimi, și să învieze sufletele noastre. Amin.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3178077