"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Duminica Mironosițelor și Ziua Femeii creștine la Settimo Torinese

În Duminica Mironosițelor când se sărbătorește și Ziua Femeii creștine,  Tinerii Nepsis ai Parohiei Ortodoxe Române Sf. Ioan de la Râșca și Secu din Settimo Torinese, au pregătit un program artistic, numit : “Colaj de cântece folclorice”. 

Acest program a fost oferit ca semn de prețuire, tuturor vrednicelor creștine ale comunității noastre, care au împletit atât de frumos viața de familie, cu îndatoririle sociale și grija față de nevoile enoriei. Le-au fost adresate, în cadrul cuvântului de învățătură de la sfârșitul Sf. Liturghii, calde cuvinte de apreciere și de mulțumire pentru întreaga jertfă depusă în slujba Bisericii, pentru toate răspunsurile pozitive la chemările dragostei din cadrul comunității parohiale. 

Lor le adresam un sincer “La mulți ani!” și le îndemnăm să nu se lase cu niciun preț descurajate de greutățile și neîmplinirile vieții, încredințate fiind de faptul că dacă Dumnezeu este cu noi, cine este împotriva noastră?

Hristos a înviat!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3175643