"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Prima Sfântă Liturghie săvârșită de către noul păstor al Parohiei „Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou din Basarabi” – Roma VIII (Borghesiana)

Cu ajutorul Domnului și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, duminică 12 mai 2019, Preacucernicul Părinte Nicolae Strugaru a săvârșit prima Sfântă Liturghie în calitate de paroh la Parohia „Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou” din Basarabi, alături de Preacuviosul Părinte Ieromonah Maxim Murariu și Preacucernicul Părinte Ciprian Anăstăsoaiei, oaspete sosit din Mitropolia Moldovei și Bucovinei spre a boteza, ca naș, pe pruncul Teofil, al unei familii de credincioși ai comunității.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3175697