"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Adunare Protopopială și Conferință Preoțească în Protopopiatul Toscana II

În ziua de marți, 14 mai, la Parohia Ortodoxă Română „Sfântul Cuvios Onufrie de la Vorona” din Pisa a avut loc Adunarea Protopopială și Conferința Preoțească a Protopopiatului Toscana II. După săvârșirea Sfintei Liturghii, părintele Cristian Puricescu a susținut conferința cu titlul „ Criza actuală a satului românesc şi implicarea Bisericii Ortodoxe Române în atenuarea acesteia”. În cadru lucrărilor Adunării Protopopiale s-au discutat și s-au luat hotărâri pentru buna organizare și funcționare a protopopiatului.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3178085