"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Hramul parohiei din Fiumicino

Într-o atmosferă de bucurie duhovnicească, în duminica a-XI-a după Rusalii, parohia Sfântul Dionisie Exiguul din Fiumicino, şi-a sărbătorit hramul. O dată cu începutul anului bisericesc am săvârșit Sfânta Liturghie , şi toate cele rânduite, după care, s-a evocat personalitatea ocrotitorului parohiei noastre , scoțându-se în evidență importanța activității administrative şi științifice, pe care Sfântul Dionisie Exiguul, a desfăşutat-o în special la Roma, dar şi pe teritoriul de astăzi al Italiei.

A consemnat, pr. Cristian Olteanu, Fiumicino.

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3101834