"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Pelerini din România la Parohia din Borghesiana (Roma VIII)

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, sâmbătă seara,  05 octombrie 2019 au poposit în parohia noastră un grup de pelerini din România și au participat la slujba Vecerniei cu litie împreună slujind cu pr. arhimandrit Clement Haralam, eclesiarhul Catedralei Patriarhale, pr. arhimandrit Teodosie Pleșca starețul Mănăstirii Zosin din județul Botoșani,  pr. Protosinghel Siluan Antoci,  starețul Mănăstirii Sfânta Cruce din comuna Brusturi, jud. Neamț, ieromonahul Spiridon de la Mănăstirea Dragomirna din județul Suceava și pr. Alexandru Paveliuc, parohul Parohiei "Adormirea Maicii Domnului" din satul Slobozia, comuna Cordăreni, județul Botoșani.

Slavă Lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

2997377