"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Hramul parohiei din Lamezia Terme

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan, Parohia ortodoxă română "Sfânta Ana" din Lamezia Terme a sărbătorit în ziua de 1 decembrie 2019, hramul de iarnă, Sfântul Nicolae, și totodată Ziua Națională a României.

La eveniment a participat o delegație din partea Consulatului General al României la Bari, condusă de Doamna Consul General Lucreția Tănase au făcut prezența pentru un salut, Episcopul catolic de Lamezia Terme, Excelența Sa Monseniorul Giuseppe Schillaci, apoi Primarul din Lamezia Terme, ales abia de o săptămână, Domnul Paolo Mascaro.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate.

Pr. Constantin

 

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3053046