"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Corul de copii și tineret Symbol în Parohia Roma III

În seara Zilei Naționale a României credincioșii parohiei „Înălțarea Sfintei Cruci” din Roma au avut parte de momente de încântare cu prilejul concertului susținut de corul Symbol al Patriarhiei Române.

Dirijați magistral de doamna profesor doctor Luminița Guțanu Stoian tinerii au deschis concertul intonând imnul României, după care au continuat cu prelucrări folclorice, colinde, lucrări religioase și piese corale internaționale.

La final toți cei prezenți au avut ocazia să își unească vocile cu cele ale coriștilor spre a cânta colindul O, ce veste minunată.

Credincioșii și tinerii prezenți au putut învăța cu acest prilej o lecție importantă despre talanți (talent), aceea că darul lui Dumnezeu lucrat cu pasiune și muncă susținută dă roade bogate spre bucuria proprie și a semenilor.

 

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3053112