"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Parohia Firenze I alături de copiii nevoiași din România cu ajutoare de alimente, hăinuțe și încălțăminte

 

 

Cu binecuvântarea Ps Siluan, colecta de Crăciun la parohia Înălțarea Domnlui din Florența - Firenze I, a daruit bucurie nu numai copiilor, adulților și nevoiașilor nu numai români care bat la poarta bisericii parohiei noastre ci și la mai mulți copii dintr-un așezământ social din județul Constanța cu alimente, hăinuțe și încălțăminte. Dăm slavă Domnului că ne-a învrednicit și pe noi de bucuria de a dărui nădăjduind să dăruim și în viitor.

 

Pr Ioan Coman

 

 

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3000014