"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Taina Sfântului Maslu în Parohia Sfântul Chiril al Alexandriei din La Spezia

Joi 20/02/2020 din mila Domnului, binecuvântarea PS Părinte Episcop Siluan și purtarea de grija a PS Părinte Episcop Vicar Atanasie de Bogdania, credincioșii Parohiei Sfântului Chiril al Alexandriei din La Spezia s-au adunat in rugăciune împreună cu preoții din Protopopiatul Liguria la Taina Sfântului Maslu. Cuvântul de învățătură susținut de PC Părinte Protopop Constantin Sorin Filip a sădit in sufletele celor prezenți modul de pregătire pentru Marele Post a Sfintelor Paști, despre întărirea în credință a credincioșilor in fața încercărilor de pe drumul vieții, taina suferinței în Biserica și în afara ei. Seara s-a încheiat cu o agapa frățeasca unde am discutat problemele de administrație din cadrul Parohiei. Mulțumim Domnului pentru darurile Sale bogate și binecuvântarea Sa pentru această zi de rugăciune. 

                                                                                                                                                                    A consemnat Pr. Daniel Codiță

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3183175