"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Ziua Mamei Creștine altfel – Praznicul Bunei Vestiri

Cu ajutorul Domnului și cu implicarea deosebită a voluntarilor care se ocupă de buna desfășurare a Școlii Duminicale la Paraclisul Mănăstirii „Adormirea Maicii Domnului” de la Roma și cu minunata participare a copiilor, s-a reușit pregătirea unei surprize dedicate tuturor mamelor de aici din Italia și din întreaga Românie.

­­­­­­­­­­­­­­­­

Praznicul Bunei Vestiri este momentul cel mai potrivit pentru sărbătoarea Mamei creștine, căci cea care se învoiește, cu multă smerenie, dar în deplină ascultare, să devină Maică Domnului nostru Iisus Hristos, Preasfânta Născătoare de Dumnezeu, trebuie să fie model de urmat pentru toate mamele din lumea aceasta.

 

Astăzi este începutul mântui­rii noastre şi arătarea Tainei ce­lei din veac. Fiul lui Dumnezeu, Fiu Fecioarei Se face şi Gavriil Harul Îl binevesteşte. Pentru aceasta şi noi, împreună cu Dânsul, Născătoarei de         Dum­nezeu să-i strigăm: Bucură-te, cea Plină de har, Domnul este cu tine!

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3182246