"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Școala parohială – protopopiatul Toscana II

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan, Episcop al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei și cu îngăduința Domnului, Școala Parohială din cadrul Protopopiatului TOSCANA II nu a luat pauză în acest timp de încercare.

Tinerii din întreg Protopopiatul au răspuns ferm împreuna cu toți membrii familiei în programul catehetic ”Pe urmele Sfântului meu ocrotitor” și fiecare a căutat să aducă puțină culoare în viețile noastre.

Pr. Ioan Șoreanu - Siena

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3385946