Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Ajutoare către România

Cu mila lui Dumnezeu, binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan și cu ajutorul credincioșilor din Sesto Fiorentino s-au pus astăzi bazele unei noi colaborări social filantropice între Parohia Ortodoxă Română,,Sf Muceniță Agripina Fecioara" din Sesto Fiorentino și asociația ,,Pro Vita pentru născuți si nenăscut" din Vălenii de Munte.

Astfel astăzi 27 martie 2020 a plecat către România primul transport de ajutoare umanitare,  constând în îmbrăcăminte, încălțăminte și alimente, destinate copiilor aflați în îngrijirea părintelui Nicolaie Tănase.

Mulțumim lui Dumnezeu și tuturor enoriașilor parohiei din Sesto Fiorentino care au contribuit la această realizare, precum si tuturor celor care ni se vor alătura de acum înainte.

Pr. Viorel Matei

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4671054