Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Cine poate, dăruiește; cine nu, primește...

"Iubiţii mei în Hristos, să facem din toată inima faptele milostivirii, socotind pierdută ziua în care n-am ajutat pe cineva..." (Sfântul Ierarh Luca al Crimeei)

 

  În contextul actual cu atât mai mult este important să ne îndreptăm atenția către cei care au nevoie de sprijinul nostru. Încercăm în fiecare zi să facem mai ușoară trecerea prin această perioadă celor care, din diferite motive, se află în situații dificile. Cu ajutorul bunului Dumnezeu, am început distribuirea de produse alimentare în localitățile din raza Parohiei Sfinții Mari Mucenici Serghie și Vah din Lanciano.

Mulțumim celor care fac posibilă această activitate de întrajutorare. Bunul Dumnezeu să primească, să răsplătească și să înmulțească în casele fiecăruia...

 Preot Constantin Bolohan, Lanciano.

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4671047