"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Ajutoare alimentare pentru 30 de familii la parohia Moncalieri protopopiatul Piemonte

În aceste zile de grea încercare pentru comunitățile noastre din Italia, Parohia Sfinții 40 de mucenici de la Sevastia-Moncalieri se raliază la efortul colectiv de întrajutorare realizat de Episcopia noastră prin programul Caravana dăruirii, sprijinind cu peste 500 kg de alimente și 300 de măști chirurgicale,30 de familii aflate în suferințe și nevoi. De asemenea am activat bancul alimentar care va continua pe toată durata pandemiei. Mulțumim pe această cale firmelor, consilierilor și voluntarilor care s-au implicat în strângerea de fonduri, alimente, măști chirurgicale și efecte de igienă, cât și a distribuirii lor la domiciliul celor în nevoințe.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3631845