Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Cumpărarea unui imobil pentru

Parohia „Sfântul Ioan cel Milostiv, Partiarhul Alexandriei

din localitatea San Donà di Piave

Ziua de 23 Iulie 2020, pentru parohia „Sf. Ioan cel Milostiv, Patriarhul Alexandriei” este una importantă, deoarece cu ajutorul Bunului Dumnezeu, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, și a Preasfințitului Părinte Arhiereu Vicar Atanasie de Bogdania, s-a semnat contractul de cumpărare a unui imobil situat în localitatea Chiesanuova nr. 117, o fracțiune a Comunei de San Donà di Piave.

Imobilul a fost cumpărat la Licitație în data de 31/04/2020. Acesta este alcătuit din două clădiri, dintre care una va fi amenajată ca Biserică, iar cea de-a doua va fi utilizată pentru diferite activități cu copiii și tinerii parohiei, pentru bibliotecă și săli de cateheză. Imobilul este înconjurat de un parc de circa 5600 m2.

Aducem mulțumiri și slavă înainte de toate Bunului Dumnezeu. De asemenea aducem mulțumiri Preasfințitului Părinte Episcop Siluan pentru rugăciuni, binecuvăntare și ajutor, Preasfințitului Părinte Atanasie pentru sprijinul acordat, Preacucernicului Părinte Secretar Eparhial Gavril Popa pentru întocmirea documentelor, Preacucernicului Părinte Protopop Avram Matei, pentru sfaturile și încurajările date și nu în ultimul rând, Consiliului Parohial și credincioșilor din parohia noastră, împreună cu care nădăjduim că vom duce la bun sfârșit acest proiect binecuvântat.

Slavă Lui Dumnezeu pentru toate!

 

Pr. Cherecheș Florin

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4795352