"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Instalarea preotului paroh și inaugurarea Parohiei Verona Nord Negrar

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop  Siluan și purtarea de grijă a Preasfințitului Părinte Atanasie de Bogdania, în dimineața zilei de 20 septembrie 2020 s-a săvârșit prima Sfântă Liturghie, iar seara slujba Vecerniei în sobor, la Parohia "Sfânta Tavita" Verona Nord Negrar.

Părintele Protopop Gabor Codrea, cel care a obținut locul de slujire pentru parohia nou înființată, a evidențiat în cuvântul de învățătură necesitatea împreună-lucrării pentru mântuire, a preotului și a credincioșilor.

Sfântă Cuvioasă Tavita, roagă-te pentru noi!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3409956