"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Școala Duminicală - Verona 1

Respectând legislația italiană referitoare la limitarea răspândirii virusului Covid-19, parohia Verona 1 continuă activitățile catehetice în cadrul Școlii Duminicale. Astfel, copiii au fost împărțiți pe grupe mai mici, care să permită menținerea distanței interpersonale legale. Se prevede ca, pe viitor, fiecare copil să aibă un tutor, dintre tinerii parohiei, care să-i ofere o educație religioasă personalizată, împărtășindu-i din experiența dobândită pe parcursul anilor petrecuți în Școala și Taberele Parohiale.

Mulțumiri și aprecieri doamnelor profesoare: Elena Tărâță, Aurica Munteanu, Mirela Dudău, Eralia Manole, Loredana Nicolaescu, Angela Rață, Nicoleta Sîrbu și Iulia Tănislăvescu.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3409962