"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Sărbătoare în parohia din Macerata

Cu ajutorul lui Dumnezeu , astăzi 11 octombrie Parohia din prov. Macerata s-a îmbrăcat din nou în haina bucuriei sărbătorindu-și octrotitorii a cărui hram îl poarta în cinstea Soborului Sfintilor Cuvioși de la Lavra Peșterilor din Kiev.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

"Cine poate lăuda pe sfinții Tăi, Bunule ? Încerc să socotesc numărul lor, dar ei sunt mai mulți decât nisipul mării. O Hristoase, care știi numarul stelelor si le-ai numit pe toate, ascultă cererile lor pentru noi".

 

A consemnat pr. paroh Oleg Bonari

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3409957