"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Corul parohiei Înălțarea Domnului din Florența - Firenze I a reînceput activitatea la începutul Postului Mare

Cu ajutorul Domnului, cu ocazia începutului Postului Mare, Corul Bucuria al parohiei Înălțarea Domnului din Florența și-a reînceput activitatea sub îndrumarea profesională a doamnei Mirabela cu un bogat repertoriu de cântări calofonice specifice perioadei Triodului. In fiecare luni seară de la ora 19:30, încadrate de rugăciune împreună cu părintele paroh Ioan Coman, se desfășoară repetițiile in biserica parohială din Viale Giovanni Amendola 40, FIRENZE. Așteptăm cu drag și bunăvoire toți doritorii de înfrumusețare duhovnicească.

 

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3183100