"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Taina Sfântului Maslu - parohia Trapani (Sicilia)

Precum îndeamnă Sf. Apostol Iacov - ”Este cineva bolnav între voi? Să cheme preoţii Bisericii şi să se roage pentru el, ungându-l cu untdelemn, în numele Domnului” - credincioșii parohiei ”Sf. Cuv. Tavita” din Trapani s-au adunat pentru a participa la Taina Sf. Maslu, care a avut loc Duminică, 14 Aprilie 2019, avându-i alături pe: Pr. Martinian Epure de la parohia Palermo, Pr. Daniel Băcăuanu de la parohia Canicatti, Pr. Stelian Mandea de la parohia Ribera, cărora Pr. paroh Petru Tărboi le mulțumește pentru prezență.

La finalul Slujbei, Pr. Martinian a ținut un cuvânt de învățătură, iar seara s-a încheiat cu o agapă frățească organizată de către comitetul parohial.

Dăm Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3178061