"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Proiect social la Crotone

Cu ajutorul Domnului și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, in parohia "Sfântul Mucenic Acachie" din Crotone, protopopiatul Calabria , din 2016 este in derulare o activitate socială care are ca scop ajutorarea familiilor cu nevoi speciale pe plan local și nu numai, prin distribuirea lunară de alimente neperisabile în colaborare cu "Banco Alimentare" Crotone.

De asemenea, împreună cu jertfelnicia enoriașilor, pe o perioadă de un an, respectiv 21 Februarie 2019 - 21 Februarie 2020 am înființat proiectul "Pâinea Noastră cea de toate zilele" iar condiția obligatorie a participanților la proiect este de a asigura minimum o pâine pe săptămână în valoare de 2 euro, iar noi o transformam în bani. În modul acesta reușim să satisfacem nevoile financiare urgente ale familiilor nevoiașe.

Rugăm pe bunul Dumnezeu să răsplătească înzecit tuturor celor care se ostenesc in a menține această binecuvântată lucrare de milostenie.

Slavă Domnului pentru toate!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3178180