"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Ateliere de formare în parohia Sfântul Proroc Ioan Botezătorul din Savona

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, în perioada 7 - 9 februarie 2020 în Parohia Sfântul Proroc Ioan Botezătorul din Savona, au avut loc o serie de Ateliere de formare a Tinerilor, a Adulților și a Familiilor. Aceste ateliere au fost susținute de către Părintele Arhidiacon Lect. Dr. Adrian Sorin Mihalache de la Facultatea de Teologie Ortodoxă din Iași. Temele abordate au fost: Cultivarea Voinței - atelier cu tinerii din protopopiat și Cultivarea Bunătății - atelier cu adulții din parohia gazdă. Duminică după participarea și slujirea la Sfântei Liturghii, a urmat conferința cu tema: Viața spirituală și tiparele societății de consum - Receptarea duhovnicească a lumii în evul divertismentului. Mulțumim Bunului Dumnezeu pentru cele împlinite și în același timp Îl rugăm ca și în viitor să ne ajute să împlinim cât mai multe, toate fiind spre slava Sa.

Preot Gheorghe Andronic

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3262082