"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

"Bucurie și Creație"- A Doua Întâlnire a Școlii de Vară - NEPSIS Settimo Torinese

Cu binecuvântarea Prea Sfințitului Părinte Episcop Siluan și cu purtarea de grijă a Părintelui paroh Paul Porcescu, sâmbătă 11 iulie 2020, în Parohia "Sf. Ioan de la Râşca şi Secu", a avut loc cea de-a doua întâlnire a cursurilor gratuite în aer liber, ale "Școlii de Vară".

 

Programul acestei întâlniri a constat în prezentarea unei Cateheze cu tema "Rugăciunea Domnească" şi un Atelier de Creație, unde cei 22 de participanți împreună cu Valentin şi Madălina Petraru, au reuşit să realizeze adevărate opere de artă unicat, prin compunerea unor aranjamente florale, atașate în frumoase tablouri, folosind tehnica "Quilling".

De asemenea, nu au lipsit jocurile în aer liber și momente de repetiții și cântece la chitară.

 

Mulțumim tuturor celor implicați și dăm Slavă Bunului Dumnezeu pentru toate Darurile Sale!

 

https://www.facebook.com/episcopia.ortodoxa.italiei/videos/422694528650730/

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3309707