"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Școala de vară - Verona 1 (ziua a 5-a)

În ziua a 5-a a Școlii de vară a parohiei Verona 1, după rugăciunea de dimineață, copiii au repetat în biserică cântări ale Sfintei Liturghii, au participat la un atelier de artă populară, ținut de prof. Aurica Munteanu apoi au continuat cu o lecție de Liturgică; diaconul Gheorghe Manole vorbindu-le copiilor despre arhitectura bisericii, împărțirea spațiului liturgic, rolul, simbolistica materialelor și a obiectelor de cult. Ziua a continuat cu nelipsita joacă.

A consemnat: pr. Gabor Codrea

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3382479