"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Tabăra "DĂRUIEȘTE UN ZÂMBET"

Sentimentul de a "primi" este un sentiment frumos, dar sentimentul de a "dărui" este un sentiment divin ,care nu se poate descrie și exprima în cuvinte, ci doar se trăiește. De aceea, cu ajutorul Domnului, cu susținerea și Binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan și prin susținerea proiectului "Pâinea noastră cea de toate zilele" din cadrul parohiei din Crotone , am trăit sentimentul deosebit și unic de a DĂRUI  un zâmbet, timp de 5 zile, unui număr de 20 de copilași care provin din familii cu posibilități financiare reduse ,care cu siguranță nu au mai avut parte de asemenea experiență. Au trăit momente de neuitat, de care își vor aduce aminte cu drag pe tot parcursul vieții.

De asemenea, aducem mulțumiri Părintelui Nilo de la Mănăstirea "Sf Ioan cel Nou" Stilo, pentru găzduire pe toată perioada taberei. De asemenea aducem mulțumiri  Părintelui Ieromonah Iustin de la mănăstirea " Sf Ioan Secerătorul" Bivongi, pentru frumoasele momente dăruite copilașilor, prin implicarea acestora în activitățile monastice

Slavă Domnului pentru toate!

Consemnat, Părintele Ivan Dobrotchi,parohia Sf.Mc.Acachie -Crotone

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3382430