"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Slujbă în sobor Venezia I

 

Marți,13 decembrie, cu ocazia zilei de pomenire a Sfintei Marii Mucenițe Lucia, hramul parohiei Venezia 1, s-a săvârșit Sfânta Liturghie de un sobor de preoți din protopopiatul Triveneto1. Au slujit, s-au rugat și s-au împărtășit împreună preoții: prot. Avram Matei, pr. Florin Grigore - San Dona di Piave, pr. Constantin Pascariu - Prata di Pordenone, pr. Mihail Silnic - Mogliano Veneto, pr. Eusebiu Negrea - Trieste, pr. Iustinian Deac - Udine, pr. Dumitru Crețan - Mirano, pr. Igor Baranovschi - Portogruaro, pr. George Mihai - Belluno, pr. Iulian Munteanu - Asolo, pr. Mihail Damașcan - Conegliano, pr. Sergiu Calmiș - San Giorgio di Richinvelda.

La finalul slujbei, Monseniorul Marino Gallina a adus în mod special pentru frații preoți moaștele Sfântului Mare Mucenic și Tămăduitor Pantelimon. Astfel, am avut încă o dată posibilitatea sa ne bucuram duhovnicește și sa ne închinam Sfântului Pantelimon, cinstind cu evlavie, împreună preoți și credincioși, pe marele mucenic și doctor fără de arginți.

 

 

Mai multe fotografii găsiți aici

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3325392