"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

SFÂNTUL DANIIL SIHASTRUL - HRAMUL PAROHIEI DE LA PIACENZA

 

Cu mila lui Dumnezeu şi cu grija părintească a Preasfințitului nostru Siluan, comunitatea ortodocşilor români din Piacenza şi-a prăznuit al 10-lea hram. Liturghia în sobor a preoţilor din Protopopia Emilia Romagna I şi Concertul de Colinde susţinut de Corala "Sf. Daniil Sihastrul", condus de preoteasa Veronica Ursachi, au dăruit tuturor bucurii cereşti.

Mulţumim Lui Dumnezeu şi Sfântului Daniil Sihastrul pentru toate darurile revărsate Parohiei noastre, în aceşti zece ani de slujire, la Piacenza.

"O, Sfinte Preacuvioase Daniil, lauda Bisericii Bucovinei, părintele nostru duhovnicesc, al tuturor celor ce cu dreaptă credinţă cinstim pe Dumnezeu, izbăveşte de toată primejdia ţara noastră, mănăstirile şi bisericile cu podoabele lor sfinte şi ne învredniceşte să cântăm lui Dumnezeu, împreună cu tine: Aliluia!"

 

A consemnat: părintele Iurie Ursachi

 

 

Mai multe fotografii găsiți aici

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3325321