"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Hram Ravenna

Hristos a Înviat!

Marţi, 25 aprilie 2017, în Parohia "Sfântul Mare Mucenic Gheorghe", Ravenna, cu binecuvântarea Prea Sfințitului Părinte Episcop Siluan, am săvârșit Sfânta Liturghie în cinstea Sfântului Mare Mucenic Gheorghe, ocrotitorul Parohiei noastre.

Mulṭumim pe această cale părinṭilor preoṭi din Protopopiatul Emilia-Romagna II, care, jertfindu-se, au participat la hramul Parohiei Ravenna: P.C. Pr. Protopop Vasile Jora (Ferrara), P.C. Pr. Alexandru Stavrica (Faenza), P.C. Pr. Florin Haniș (Forlì), P.C. Pr. Mihai Bușecan (Cervia), P.C. Pr. Florin Marin (San Marino), P.C. Pr. Ionuț Bâtea (Cento) alături de P.C. Pr Paroh Dan Gavril Vesea (Ravenna).

La masa de hram ni s-a alăturat și Episcopul Catolic al Ravennei, Lorenzo Ghizzoni și P.C.Pr. Marcian Bucurenciu (Rimini)!

Mulṭumim tuturor credincioșilor care, prin jertfă și efort, dar cu mare dragoste ne-au ajutat la pregătirea mesei de hram, făcând astfel ca această zi să fie plină de bucurie și biruinṭă în cinstea Sfântului Mare Mucenic Gheorghe !

”Mărire întru cei de sus, Lui Dumnezeu şi pe pământ pace, între oameni bunăvoire!” (Luca 2, 14)

 A consemnat: Preot Dan Gavril Vesea

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3273405