"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Hram Crotone 2017

Cu ajutorul lui Dumnezeu, ziua de 7 mai a fost o zi de o importanță deosebită pentru credincioșii din parohia Crotone cu ocazia sărbătoririi hramului Sfântul Mucenic Acachie unde s-a săvârșit Sfânta Liturghie, la care au luat parte Pr. Costica Prisicariu din parohia Regio Calabria și Pr. Constantin Ghimişi din parohia Lamezia Terme.

Dat fiind faptul că invitația la hram le-a fost adresata totodată și credincioșilor din parohiile dânșilor, ei ne-au răspuns pozitiv la invitație, bucurându-ne de un număr mare de credincioși. Le mulțumim pentru aceasta experiență deosebita, nădăjduind că se va repeta.

După încheierea Sfintei Liturghii și săvârșirea slujbei pentru cei adormiți, toți credincioșii au luat parte la o agapă frățească organizata cu mare drag de membrii parohiei.

Slavă lui Dumnezeu și a Sfântului Mucenic Acachie pentru binecuvântările primite în aceasta zi!

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3273449