"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Zilele Limbii Române și hramul Parohiei Sfântul Proroc Moise Asolo

Cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, Episcop al Episcopie Ortodoxe Române a Italiei, în Parohia Sfântul Proroc Moise din Asolo, pe parcursul a două săptămâni 31 august- 10 septembrie, s-a desfășurat  tradiționalul proiect "Zilele Limbii Române", încununat cu bucuria hramului nostru.

În această perioadă copiii au avut ocazia de a participa la Sfintele Liturghii, 5 la număr, s-au împărtășit, au scris, citit și cântat românește și bineînțeles s-au bucurat din plin de ultimile zile de vacanță, luând masa lângă secularii cedri libanezi sau petrecând amiezile în brațele bătrânului copac de magnolie din parcul Vilei Razzolini Loredan.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3409939