"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Centrul de Creație pentru Copii și Tineri / Parohia Sf. Mare Mc. Gheorghe din Vicenza

Sâmbătă 12 septembrie 2020, în parohia Sf.Mare Mc.Gheorghe din orașul Vicenza s-au deschis porțile Centrului de Creație pentru Copii și Tineri. Acest proiect va debuta cu trei Ateliere de lucru (Dans Popular, Croitorie si Brodat, Arta Creativă) iar pe parcurs va fi dezvoltat și în dependență de interesele, aptitudinile, dorințele familiilor și a copiilor.

După Sf.Liturghie, unde copii au primit și s-au bucurat de Sf. Împărtăşanie și binecuvântarea Pr. paroh pentru începutul Noului an școlar, s-au sfințit localurile din incinta bisericii unde se vor desfășura activitățile de cateheză și ale Centrului de Creație.

Domnul să ne ajute întru toate! 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3409961