"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

 REFACEREA ACOPERIȘULUI BISERICII PAROHIALE DIN VERBANIA

Cu ajutorul lui Dumnezeu, prin mijlocirea Sfântului Apostol și Evanghelist Luca, ocrotitorul comunității noastre, prin binevoința și susținere parohiei romano-catolice, pe teritoriul căreia avem biserica, în această perioadă se intervine la rearanjarea și înlocuirea țiglelor sparte, de pe acoperișul lăcașului nostru de cult, care în urma intemperiilor din ultima perioadă au fost sparte sau deplasate. Lucrările sunt executate de o echipa (firmă) de români, credincioși ai comunității noastre, profesioniști desăvârșiți în acest domeniu.

Pe această cale le mulțumim pentru osteneală și ne rugăm Sfintei Treimi pentru desăvârșirea celor începute!

 

a consemnat

preot paroh Andrei Agape

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3409939