"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Întâlnirea protopopială Chianciano Terme

Marți 19 Martie, a avut loc cea de a treia întâlnire a preoților Protopopiatului Toscana I, în Parohia "Sfântul Apostol și Evanghelist Ioan" din Chianciano Terme. Întâlnirea a început cu Acatistul Mântuitorului urmat de conferința cu tema “ Satul Românesc: istorie, actualitate și posibil viitor". susținută de Pr Sabin Foca de la parohia Bibbiena. Întâlnirea s-a încheiat cu ședința de lucru a protopopiatul .

 

A consemnat Psa Cristina Lisman

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3177656