"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Liturghia Darurilor cu tinerii din Roma

Vineri, 19 Aprilie, tinerii din Roma și împrejurimi, s-au adunat la parohia Nașterea Maicii Domnului (Roma 2) unde s-a săvârșit pentru ultima dată în acest an Liturghia Sf. Grigorie Dialogul, cunoscută mai ales ca Liturghia Darurilor mai înainte sfințite. La strană tinerii au citit psalmi, dând si răspunsurile rânduite. Cei prezenți ne-am împărtășit în chipul pâinii și al vinului, cu însuși Trupul și Sângele Domnului nostru Iisus Hristos.

După Sfânta Liturghie a urmat o mică agapă pregătită de către noi.

Fie ca învierea Domului să fie cu noi toți!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3178179