"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Acțiune caritabilă a parohiei ”Zămislirea Maicii Domnului” din Roma

Mai multe familii necăjite din localitatea Brăteni, jud. Botoșani, au fost bucurate de gestul credincioșilor din parohia noastră de a le trimite pachete și saci cu alimente și haine acum, înainte de Sfintele Paști.

Cu ajutorul lui Dumnezeu și binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, dar și prin jerfelnicia credincioșilor, s-au adunat în jur de 100 kg alimente și câțiva saci de haine, care au fost trimise în postul Sfintelor Paști la câteva familii sărace din parohia Brăteni, jud. Botoșani.

Dumnezeu să răsplătească dragostea și jertfa fiecăruia!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3178146