"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Școala de vară - Parohia San Bonifacio - prima zi

Luni 17 iunie, în parohia San Bonifacio a început o săptămână tematică pentru copiii noștri. În acest timp ei  vor lua parte la ateliere creative și vor învăța limba engleză printr-o mulțime de activități interactive. Prima zi fiind și praznicul Sfintei Treimi, copiii au dat răspunsurile la Sfânta Liturghie, urmând apoi să se bucure de atelierul de prim ajutor, activități sportive și să se îndeletnicească cu pictura pe sticlă.

Slavă Domnului pentru toate!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3175496