"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Reîntoarcerea acasă a credincioșilor și Sfințirea Axionițelor la Monselice

Cu ajutorul lui Dumnezeu, astăzi, în Parohia nostră, bucuria reîntoarcerii credincioșilor în Biserică a fost însoțită de bucuria Sfințirii a două Axionițe, care prin jertfelnicia enoriașilor, de astăzi vor împodobi Biserica noastră.

Dăm Slava lui Dumnezeu, mulțumim Preasfințitul Episcop Siluan și Preasfințitului Atanasie pentru continua lor purtare de grijă, mulțumim credincioșilor care au donat pentru reușita acestui proiect și tuturor celor care ajută parohia “Sfinții Mucenici Epictet și Astion” din Monselice-Este.

 

Mulțumim lui Dumnezeu pentru tote darurile care le revarsă asupra noastră.

 

Pr. Alexandru ANIȚEI

 

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3249590