"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

"Dar din Dar" 11

Cu mila Bunului Dumnezeu, la îndemnul Preafericiei Sale Patriarhului Daniel, şi prin binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Siluan, şi a Preasfinţitului Părinte Vicar Atanasie de Bogdania, în clipele grele de încercare a creştinilor din întreaga lume şi din Episcopia noastră, parohia "Sfântul Ioan Botezătorul" prin proiectul de caritate "Dar din Dar" al Asociaţiei ONLUS " San Lorenzo dei romeni" a încercat să ajute familiile nevoiaşe din cuprinsul Episcopiei Române a Italiei.

 

Citește mai departe >>>

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3382943