"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Liturghia Darurilor mai înainte Sfințite la Canicatti

Un număr de credincioși egal cu al Sf. Apostoli au primit Sf. Împărtășanie la Liturghia Sf. Grigorie Dialogul. Urmând creștinilor din antichitatea timpurie a creștinismului credincioși din Parohia Canicatti în Protopopiatul Sicilia s-au alăturat preotului în slujirea Sf. Liturghii odată cu zorii înserării pregătind totodată ziua liturgică din sâmbăta celor adormiți (23 Martie). Înainte de Sf. Împărtășanie, pentru ca să nu fie uitați nici defavorizații cetății, au fost depuse la „Desaga Milosteniei” produse alimentare.

Slavă Ție Doamne, slavă Ție !       

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3177685