Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Caravana dăruirii – seria a VIII-a

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, în data de 21 iulie 2021, Protoieria Emilia Romagna I a mai trimis un transport umanitar către România. De data aceasta întreaga încărcătură (15 tone) merge la Mănăstirea Sfânta Treime, Drăgănești-Vlașca, jud. Teleorman, mănăstire implicată într-un proiect de ajutorare a copiilor din familii cu venituri modeste sau chiar total lipsite de venituri.

Prin bunăvoința creștinilor noștri au fost trimise: rechizite, jucării, îmbrăcăminte pentru copii, dar și 5 tone de alimente.

Întreaga acțiune a fost inițiată și susținută de către P. C. Pr. Mihail Adrian Ciocîrlan (Parohia Reggio Emilia), responsabil cu activitatea socială a Protoieriei, dar și inițiatorul și sufletul acestui Proiect, care, anul acesta, a ajuns la cea de a VIII-a ediție.

Slavă Domnului pentru toate!

Protoiereu Constantin Totolici

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4671065